Na Slovensku pribudli vďaka podpore oblátok Horalky od Sedity cyklostojany

V tomto ročníku programu Živé chodníky, ktorý realizovala Nadácia Ekopolis s podporou Horaliek od Sedity, boli osadené servisné cyklostojany na 6 slovenských cyklotrasách.

„Sme veľmi radi, že sme mohli znovu spolupracovať s Nadáciou Ekopolis pri zveľaďovaní nášho krásneho Slovenska. Každoročne sa slovenské Horalky od Sedity snažia svojou troškou vrátiť Slovensku lásku, ktorú dostávajú. Myslím, že je to ich povinnosť. Okrem toho, že Horalky od Sedity sú najpredávanejšou oblátkou na Slovenskom trhu, je to aj značka, ku ktorej majú Slováci vytvorený silný citový vzťah. Horalky vytiahnuté z batoha na výlete s rodinou, či priateľmi, už mnoho rokov neodmysliteľne prispievajú k zdieľaniu pocitov radosti, spokojnosti a šťastia so svojimi najbližšími. A aby tomu tak bolo aj naďalej, musia existovať krásne projekty, aké realizuje Nadácia Ekopolis. V tomto roku je to projekt podporujúci viac a viac sa rozmáhajúcu cykloturistiku na Slovensku. A budeme radi, ak Horalky od Sedity pomôžu na cestách nielen zasýtiť hlad, pohladiť dušu, ale aj zvládnuť drobnú opravu bicykla,“ uvádza Katarína Ferenczová, riaditeľka marketingu I.D.C. Holding, a.s.

Na vybraných cyklotrasách boli umiestnené servisné cyklostojany, ktoré umožňujú cyklistom užívateľom trás drobný servis bicykla a dofúkanie pneumatík. Ide o obľúbený prvok infraštuktúry cyklotrás v Európe, ktorý je užívateľmi veľmi pozitívne vítaný. Stojan obsahuje sadu základného náradia a pumpu.

Servisné cyklostojany boli osadené v 6 lokalitách:

  • Bystrická cyklotrasa Krásno nad Kysucou – Nová Bystrica, región Kysuce,
  • Trstená – Nowy Targ (slovenský úsek), región Orava,
  • Spišská Belá – Tatranská Kotlina, región Tatry,
  • Tokajské cyklotrasy – informačné centrum Čerhov, región Tokaj,
  • Moča – Eurovelo 6, Dunajská cyklocesta,
  • Biely kríž v Malých Karpatoch (sieť cyklotrás) nad MČ Bratislava-Rača.

Cieľom programu Živé chodníky je obnova a vylepšovanie turistických značených chodníkov a verejných priestranstiev, využívaných turistami. Program Živé chodníky vznikol v roku 2007 a pôvodne podporoval iba projekty v národných parkoch.

Od roku 2012 je však zameraný na celé územie Slovenska. Finančná podpora sa sústreďuje na obnovovanie a vylepšovanie turistických značených chodníkov a verejných priestranstiev, využívaných turistami. V priebehu rokov 2007 – 2016 bolo prostredníctvom programu Živé chodníky obnovených celkovo už 1 000 km turistických chodníkov a na nich desaťtisíce maľovaných značiek a stovky smerovníkov.

 

 

 

 

 

 

 

zdroj: Ekopolis

fotokredit: Ekopolis

#yousmilewhenyoucycle