SEMI-VERTIKÁLNE PARKOVANIE

Gatwick

Konštrukcia stojanu umožňuje vytvárať zostavy pre akýkoľvek počet bicyklov a využiť tak každý centimeter priestoru. Bicykle sú od seba vzdialené len 35cm. Na zaparkovanie 8 bicyklov tak budete potrebovať len o niečo viac ako 3m. Dve úrovne výšky parkovania susedných bicyklov zaručujú, že svoj bicykel zaparkujete aj vyberiete vždy komfortne, bez ohľadu na to, či sú vedľajšie miesta obsadené alebo nie. Stojany sú vhodné aj do priestorov s nízkou svetlou výškou.


Spacepod

Bicykle sú zaparkované v stojane pod miernym bočným uhlom a v semi-vertikálnej polohe. Vďaka tomu Spacepod vyžaduje až o 45% menej priestoru na parkovanie a manipuláciu s bicyklom v porovnaní s klasickými stojanmi. Dva samostatné oceľové oblúky umožňujú zabezpečiť rám aj obidve kolesá bicykla. Telo stojanu je vyrobené zo 100% recyklovateľného a zároveň 100% recyklovaného (čierna verzia) materiálu. Riešenia je možné inštalovať aj do priestorov s nízkou svetlou výškou.


Cyclepod

Cyclepod v tvare kruhu s priemerom 2,2m dokáže poskytnúť plnohodnotné parkovacie miesto až pre 8 bicyklov. Každý z nich je možné samostatne uzamknúť a spolu s voliteľným zastrešením tak predstavuje dokonalé riešenie s minimálnymi nárokmi na priestor.

 

Spacepod a Cyclepod sú plne konfigurovateľné stojany. Ich kombináciou je možné vytvoriť zostavy v tvare kruhu, polkruhu, súvislej rady popri stene, ostrova, polostrova či akokoľvek inak sa prispôsobiť priestoru a využiť tak potenciál parkovania bicyklov na maximum.

 

Výrobcom produktov Gatwick, Spacepod a Cyclepod je spoločnosť Cyclepods so sídlom vo Veľkej Británii. Od roku 2006 inštalovala po svete viac ako 115.000 parkovacích miest pre bicykle. Ako prvý výrobca parkovacích systémov pre bicykle vo Veľkej Británii disponuje certifikátom uhlíkovej stopy „Carbon neutral company“.

Plánujete vytvoriť nové parkovacie miesta pre bicykle? Bicyklov pribúda no priestoru nie? Ak pre Váš projekt potrebujete jeden stojan, alebo budete realizovať parkovaciu garáž pre stovky bicyklov, radi Vám poradíme s výberom a realizáciou najvhodnejšieho riešenia.