Ako si užiť prázdniny s e-bikom

Dobrá správa pre všetkých, ktorí  smerujú do oblasti Garda v Taliansku. Evvai je názov novej služby, ktorá je k dispozícii okolí Trentina, vo všetkých údoliach Giudicarie a Valle dei Laghi.

Sieť dvadsiatichštyroch oficiálnych a partnerských požičovní poskytuje návštevníkom možnosť rezervovať si, zapožičať alebo vyskúšať elektrobicykel. Pre rodiny s deťmi je k dispozícii aj špeciálny vozík, ktorý je možné k bicyklu pripojiť. Všetky kontaktné body ponúkajú plnú zákaznícku podporu ako aj detailné informácie o trasách vhodných pre jazdu na elektrobicykli. Spolu s bicyklom Vás vybavia nabíjačkou, mapou, zámkom, prilbou ale aj inštrukciami, ako elektrobicykel používať. K dispozícii sú trekingové a horské bicykle so systémom Bosh.

Požičaný elektrobicykel je možné zdarma nabiť vo všetkých oficiálnych a partnerských kontaktných bodoch alebo na servisných e-stojanoch Mantis. V oblasti je rozmiestnených takmer štyridsať takýchto stojanov umožňujúcich ľuďom bezplatne nabiť svoj elektrobicykel, telefón či elektrický vozík pre hendikepovaných. Popritom sú stojany vybavené hustilkou a náradím pre základné opravy.

Cez službu Evvai môžete získať mapy a GPS podklady k 46 značeným trasám pre horské bicykle. Tie Vás privedú po bezpečných cyklocestách na prenádherné miesta, ktoré tento región ponúka. Rovnako tak môžete dostať itinerár pre viacdňovú cyklotúru Dolomiti Brenta Bike. Navštívte niektoré z organizovaných športových podujatí konaných v okolitých údoliach. Budete mať možnosť zdarma otestovať rôzne elektrobicykle spolu so sprievodcom priamo v teréne.

Ceny za požičanie elektrobicykla cez službu Evvai sú vďaka podpore miestnych organizácií cestovného ruchu a samospráv veľmi priaznivé. Ak vlastníte návštevnícku kartu (Trentino Guest Card Comano ValleSalus, Dolomeet Card atď.), cena služby je ešte nižšia. Obyvatelia regiónu môžu službu využívať za rovnakých podmienok ako majitelia návštevníckej karty.

fotokredit: Evvai, Bimission

#yousmilewhenyoucycle